A A A

Maroko - Kalima znad Sahary - rejs

Program


Teneryfa i wulkan El Teide • Gran Canaria - kontynent w miniaturze • marokańskie cuda architektury w Casablance • nadmorski kurort - Agadir • księżycowy krajobraz Lanzarote

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.plrozklady. Po przylocie spotkanie z rezydentem i transfer do hotelu *** kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu dla chętnych wycieczka do Parku Narodowego wulkanu El Teide, który obejmuje ogromny krater wulkanu o średnicy 14 km. Na północy wznosi się wielki stożek Pico del Teide o wysokości 3718 m n.p.m. - najwyższy szczyt Hiszpanii i trzeci największy czynny wulkan na świecie. Krajobraz parku tworzą różnokolorowe formacje skalne - bazaltowe, pumeksowe oraz zastygłe strumienie lawy spływającej po stokach. Cena ok. 65 EUR/os. Po południu lub wieczorem zaokrętowanie na statku.

Dzień 3
Ok. 7:00 statek przybija do portu w Las Palmas na Gran Canarii. Śniadanie i czas wolny na samodzielne eksplorowanie wyspy lub możliwość udziału w jednej z wycieczek lokalnych np. całodniowej połączonej z wypoczynkiem na plaży (w programie m.in. krater wulkanu Bandama, wioski Teror i Altaviasta i Maspalomas) - cena ok. 70 EUR/os.

Dzień 4
Dzień na oceanie - relaks na pokładzie statku.

Dzień 5 - 6
Ok.7:00 (dnia 5-go) statek przybija do portu w Casablance, gdzie będzie cumował przez 2 dni. W trakcie pobytu w mieście istnieje możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych - poniżej przykładowe programy:
- Marrakesz - całodniowa wycieczka, dla wielu do najpiękniejszego miasta Maroka, którego wizytówką jest medyna (UNESCO) z placem Jamaa el-Fna - plac ten z dziennego targowiska wieczorami zmienia się scenę dla lokalnych muzyków, kuglarzy, zaklinaczy węży i gdzie można spróbować doskonałych lokalnych dań. Cena od ok. 135 EUR/os.
- Casablanca i Rabat - całodniowa wycieczka pokazująca dziedzictwo kulturowe tych 2 największych miast Maroka. W programie m.in.: plac Mohameda V, meczet Hassana II, Wieża Hassana, mauzoleum Mohameda V, Pałac Królewski, kazba al-Udaja. Cena od ok. 130 EUR/os.

Dzień 7
Ok. 08:00 statek przypływa do Agadiru. Śniadanie i czas wolny na samodzielne eksplorowanie miasta lub możliwość udziału w jednej z wycieczek lokalnych np.:
- Taroudant i oaza Tiut - wycieczka całodniowa, Taroudant (miasto zwane "Małym Marrakeszem") - spacer po zabytkowej części miasta i targu. Następnie wizyta w Tiut - oazie palmowej położonej wśród berberyjskich wiosek. Cena od ok. 75 EUR/os.

Dzień 8
Ok. 9:00 statek przypływa do portu w Arrecife na Lanzarote. Śniadanie i czas wolny na samodzielne eksplorowanie wyspy lub możliwość udziału w jednej z wycieczek lokalnych np: w całodziennej wycieczce objazdowej po wyspie, w programie m.in.: Las Salinas del Janubio i Los Hervideros, Park Narodowy Timanfaya - zachwycający księżycowy krajobraz i Ruta de los Volcanes - droga pomiędzy kraterami wulkanów, pierwsza stolica wyspy Teguise, a później Jameos del Aqua - fragment niezwykłego tunelu wulkanicznego, który został zaaranżowany przez słynnego artystę hiszpańskiego Cesara Manrique. Cena: ok. 70 EUR/os.

Dzień 9
Około 8:00 statek przypływa do Santa Cruz de Tenerife. Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer do wybranego hotelu (prosimy pamiętać że w większości hoteli doba hotelowa rozpoczyna się po godz. 14:00).

Dzień 10 - 14
Wypoczynek na Teneryfie.

Dzień 15
Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Uwagi!
-
Podane w programie wycieczki lokalne mają charakter orientacyjny. dokładną ofertę wraz z cenami przedstawi pilot wycieczki w 1 dniu imprezy.
- Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności oraz żadnych materiałów łatwopalnych.

Zakwaterowanie na objeździe

 

Część objazdowa

Hotel *** - (1 rozpoczęta doba hotelowa) - podstawowe 3*.

 

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

 

Statek MSC Opera - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Statek należy do włoskiego armatora MSC Cruises, zbudowany został w 2004 r., ma 251 m. długości i 54 m wysokości. Statek składa się z 13 pokładów, z czego 9 to - pokłady pasażerske.

 

Kabiny: łącznie 878 kabin 2-osobowych różnej kategorii, wszystkie klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), telefonem, TV, minibarem (płatny) oraz z sejfem. Jako dostawki łóżka piętrowe. Proponujemy zakwaterowanie w kabinach Bella (pow. ok. 13 m2), położonych zazwyczaj na pokładach 7, 8, 9, dostępne kategorie: wewnętrzne, zewnętrzne z oknem lub zewnętrzne z małym balkonem.

 

Do dyspozycji gości: recepcja, 2 restauracje główne, 8 barów, Teatr dell'Opera, 2 baseny, 2 jacuzzi, tarasy słoneczne, pokój zabaw dla dzieci, gry video, biblioteka, sklepy, kasyno, dyskoteka, centrum konferencyjne, pralnia (płatna), punkt medyczny. Na statku akceptowane są wyłącznie karty kredytowe. Bezpłatnie: ścieżka do joggingu, siłownia, minigolf. Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, itp.
Uwaga! Podczas niektórych imprez wieczornych mile widziane stroje wieczorowe.

 

Wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje. Do śniadania woda, kawa, herbata oraz soki gratis. Do pozostałych posiłków napoje płatne

 

Uwaga! Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności oraz żadnych materiałów łatwopalnych.

 

 

Część pobytowa

 

Hotele - do wyboru, dostępne w sekcji Teneryfa - (6 rozpoczętych dób hotelowych).Świadczenia

 

Cena podstawowa obejmuje: przelot na Teneryfę, opłaty lotniskowe, opłaty portowe, transfery wg programu, 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie zgodnie z ofertą, program turystyczny j. w, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, asystę przedstawiciela Rainbow Tours na lotniskach lokalnych oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: dodatkowych posiłków i napoi do posiłków, wycieczek lokalnych.

TERMINY:

Termin:
Wylot:

Cena:

14.01 - 28.01.2016
Promocja: 39%
Poznań

15 dni / 3 958 zł / za os.

28.01 - 11.02.2016
Promocja: 39%
Poznań

15 dni / 4 245 zł / za os.

11.02 - 25.02.2016
Promocja: 38%
Poznań

15 dni / 4 159 zł / za os.

25.02 - 10.03.2016
Promocja: 39%
Poznań

15 dni / 3 996 zł / za os.

 

 

 
web counter
web counter